LtIEn
kretingos-misku-uredija

       

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Kretingos miškų urėdija
 
 

 

Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas

 

 

 

 

 

    

 

Grūšlaukės girininkija
Apie girininkiją 2012.03.29

Grūšlaukės girininkija išsidėsčiusi Skuodo ir Kretingos rajonų teritorijoje. Vakaruose ribojasi su Darbėnų ir Lenkimų girininkijomis, šiaurinėje dalyje su Skuodo girininkija, pietuose - Vaineikių girininkija, o rytuose su Telšių miškų urėdija.

Grūšlaukė minima nuo XVI a. Kunigaikščiai Oginskiai čia 1778 m. pastatė Šv. Jono Nepomuko bažnyčią, kuri 1945 m. sudegė. Bažnyčia atstatyta tik Atgimimo metais. Grūšlaukės kapinėse ilsisi žymus žemaičių dievdirbys Juozapas Paulauskas (1860-1945), lietuvių ir prancūzų skulptorius Antanas Mončys (1921-1993), stovi XVIII a. koplyčia, kurios interjerą puošia 1749 m. sieninė tapyba. Grūšlaukiškiai garsėja Užgavėnių tradicijomis.

Tiksli girininikijos įkūrimo data nėra nustatyta. Yra žinoma, kad 1914 m. girininkija buvo Mažonų kaime, ir girininku dirbo Vaseris. Vėliau girininkija buvo perkėlta į Grūšlaukę, 1928 m. į Leliūnų kaimą. Pokario metais girininkija įsikūrė Bimbalynėje. 1946 m. dirbant girninku Žičkui pastatai sudegė ir girininkija buvo perkelta į Salantus. Netrukus Grūšlaukės miškai buvo perduoti Skuodo girininkijai. 1958 metais birželio 16 dieną girininkija vėl buvo atkurta Grūšlaukėje.

Girininkijai priklausančių valstybinių miškų plotas- apie 2622 ha. Girininkiją sudaro trys eiguvos: Grūšlaukės, Narmontų ir Juodupėnų. Vyrauja eglynai – 58,4 %. Pušynai sudaro 29 %, beržynai - 9,5 %, juodalksnynai - 2,2 %

Didžiausi girininkijos miškai - Ledžių, Peldinės, Butkinės, Taško, Pėtaraičių, Šatraminių, Lieknų, Narmantų, Juodupėnų, Grūšlaukės pušynas, Zapasnoj.

Žymesni miestai, gyvenvietės ir kaimai: Plokščiai, Peldžiai, Juodupėnai, Žalgiriai, Šatraminiai.

1992 metais įsteigtas Grūšlaukės kraštovaizdžio draustinis.

Peldinės, Ledžių, Butkinės miškuose rengiamos komercinės medžioklės.

Grūšlaukės girininkijos miškuose girdėti, kaip kaunasi elniai

Grūšlaukės girininkijos miškai įstabūs žvėrių gausa – ja grožisi ne tik vietiniai gyventojai, glaudžiai bendradarbiaudami su miškininkais, bet ir komercinės medžioklės mėgėjai, čia atvykstantys net iš Skandinavijos kraštų. Juk retai kur išgirsi, kaip per rują riaumoja ir kaunasi elniai.

„Elnias riaumodamas praneša, kas yra teritorijos vadas, ir taip įspėja nesiartinti jaunesnius elnius. O kelis kartus teko girdėti, kaip skamba dviejų besigrumiančių elnių ragai. Jei tolumoje tvyro rūkas, pačių gyvūnų nė nematysi, tačiau iš garso supranti, kad vyksta arši jų kova,- pasakojo Grūšlaukės girininkijos girininkas Ignas Kripas. – Visai neseniai teko matyti viename lauke 18 elnių – tai patelės su savo jaunikliais, mat patinai šiuo laiku jau būna atsiskyrę. O prieš dvejus metus su jėgeriu matėme daugiau negu 30 elnių būrį“.

Tai – vieni įspūdingiausių vaizdų, kuriuos teko regėti girininkui Ignui Kripui. Tačiau žvėrių gausa išsiskiriančioje Grūšlaukės girininkijoje esama ir briedžių, stirnų, vilkų, lapių, šernų, usūrinių šunų, vis daugiau atsiranda ir į Raudonąją knygą įrašytų ūdrų.

„Pastebiu parskrendantį juodąjį gandrą – gražu pažiūrėti, kaip po kelionės išskleidęs sparnus, jis juos džiovina saulėje. Tačiau dar nėsyk neteko užtikti juodojo gandro atskridus į lizdą“,- pasakojo I.Kripas.

img   Plačiau
Grūšlaukės girininkijos schema

 

 
   
 
tarp
Rekvizitai

VĮ Kretingos miškų urėdija      

Savanorių g. 27 , LT-97111 Kretinga

tel./faks. (8 445) 51 173 
el. paštas info@kretmu.lt

Duomenys apie VĮ Kretingos miškų urėdiją
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 164298560

PVM kodas 642985610
Reg. Nr. VĮ 98-106, Kretingos savivaldybėje

A.S. LT657044060000733509
AB SEB bankas, banko kodas 70440
SWIFT CBVILT2X

tarp
Naujienų prenumerata
tarp  
tarp  
 
© VĮ Kretingos miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design