LtIEn
kretingos-misku-uredija

       

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Kretingos miškų urėdija
 
 

 

Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas

 

 

 

 

 

    

 

Šventosios girininkija
Bendra informacija 2012.03.29

Šventosios girininkija yra Palangos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje. Vakaruose turi apie  8 km pajūrio ruožo, šiaurinėje dalyje ribojasi su Latvijos Respublika ir Lenkimų girininkija, pietryčiuose turi ribas su Palangos ir Darbėnų girininkijomis. Šventosios girininkijos miškai sausesni, įvairesnės rūšinės sudėties ir amžiaus struktūros. Kretingos rajone Šventosios miškai pagal plotą yra vieni iš stambiausių. Čia didesnė augimviečių įvairovė, rekreacinė vertė. Miškų rekreacinį ir ekologinį vertingumą didina Šventosios upė. Palangoje žalieji masyvai išsidėstę netolygiai ir nevienodai lankomi poilsiautojų. Didžiausia apkrova tenka siauram pajūrio ruožui ir čia augantiems miškams. Mažai miškingi plotai yra tarp Kunigiškių ir Šventosios bei Būtingėje. Šventosios girininkijos medynai dėl savo rūšinės sudėties ir amžiaus struktūros yra vertingi rekreaciniu požiūriu.

Girininkijai priklausančių valstybinių miškų plotas - apie 1586 ha. Girininkiją sudaro dvi eiguvos. Vyrauja pušynai - 46 %, eglynai sudaro 27 %, beržynai - 23 %. 

Didžiausi girininkijos miškai - Laukžemės, Padarbio, Šventosios. Jie sudaro Palangos-Šventosios-Rucavos miškų masyvo dalį.

Žymesni miestai, gyvenvietės ir kaimai: 
Šventoji - tai gyvenvietė ir žvejų miestas, kurio archeologiniai radiniai datuojami 5000 metų senumo, Laukžemė - bažnytkaimis, rašytiniuose šaltiniuose pirmąkart pažymėtas 1639 m.

Vandens telkiniai: Šventosios upė, įtekanti į Baltijos jūrą ir Darbos upelis, įtekantis į Šventąją.

Šventosios girininkijos miškuose kelių tinklas yra gerai išvystytas. Iš viso yra 98,7 km kelių. Šiuo metu net 37,5 % visų miško kelių yra su dirbtine danga (asfaltas, žvyras), ir 42 km natūralaus grunto. Iš jų 79,5 km pravažiuojami ištisus metus ir 19,2 km sezono metu. Dėl tokios takų sistemos visi miškų kvartalai yra lengvai pasiekiami poilsiautojų.

Girininkijoje gausu rekreacinių objektų, lankytinų vietų. Yra įrengtos 3 stacionarios poilsiavietės bei 15 atokvėpio vietų. Visos trys stovyklavietės įrengtos prie Šventosios upės (8, 36 kv.). Stovyklaviečių įrenginiai: stalai, suolai, tualetai, lieptai, laužavietės, informaciniai stendai, vaikų žaidimų aikštelės. Be minėtųjų stovyklaviečių girininkijoje yra 15 atokvėpio vietų. Jose yra būtiniausieji įrenginiai: suolai, stalas, šiukšlinė, tualetas. Kiekvienoje atokvėpio vietoje stovi informaciniai stendai, iš kurių miško lankytojas sužino riešutavimo, įvairių uogų rinkimo pradžią.

Žymesni rekreaciniai objektai:

  • 1977 – 1978 m. buvo įrengti turistiniai takai pėstiesiems „Takas dideliems ir mažiems” ir „Miško takas”. 1998 m. mišką grąžinus savininkams, šių takų įrenginius teko iškelti. Šiuo metu dalis šių įrenginių yra pastatyti ir naujai įrengta poilsiavietė su pasivaikščiojimo taku pavadinta „Miškas visiems” (kv.36).
  • Poilsiavietė „Laumių vingis“ (kv. 20).
  • Eurovelo dviračių takas Padarbio  miške.
  • Paraplegikų serpantininis takas - Lietuvos paraplegikų asociacijos landšafto terapijos centras, įrengtas Monciškėse, yra pritaikytas žmonėms su negalia. Šio centro teritorijoje yra pastatyti penki mediniai nameliai, numatyta vieta palapinių miesteliui, neįgaliesiems pritaikytos buitinės patalpos. Šalia esančiame pušyne nutiestas takelis neįgaliesiems. Taip pat nutiestas medinis takelis prie pat jūros. Įbristi į jūrą neįgaliesiems padeda specialus stovas. Šventosios neįgaliųjų paplūdimys – tai vienintelis taip neįgaliesiems pritaikytas paplūdimys visose Baltijos šalyse.
  • Žemaičių alka Šventojoje.
  • Įrengti kiti originalūs pažintiniai pėsčiųjų takai: „Ežio takas“, „Ežiuko takelis".

(Naudota literatūra: VšĮ Lietuvos regioninių tyrimų institutas(LRTI) "Palangos kurorto sporto ir rekreacinės infrastruktūros plėtros GALIMYBIŲ STUDIJA“)

Šventosios girininkijos schema

 

 
   
 
tarp
Rekvizitai

VĮ Kretingos miškų urėdija      

Savanorių g. 27 , LT-97111 Kretinga

tel./faks. (8 445) 51 173 
el. paštas info@kretmu.lt

Duomenys apie VĮ Kretingos miškų urėdiją
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 164298560

PVM kodas 642985610
Reg. Nr. VĮ 98-106, Kretingos savivaldybėje

A.S. LT657044060000733509
AB SEB bankas, banko kodas 70440
SWIFT CBVILT2X

tarp
Naujienų prenumerata
tarp  
tarp  
 
© VĮ Kretingos miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design