LtIEn
kretingos-misku-uredija

       

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Kretingos miškų urėdija
 
 

 

Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas
 
Jaunieji miško bičiuliai
Darbėnų medelyne plušėjo angelai 2014.07.28
Kretingos miškų urėdijos Darbėnų miško sodmenų medelynas sulaukė Jaunųjų miško bičiulių sambūrio dalyvių (JMBS). Jaunieji gamtininkai medelyne ravėjo eglių auginių lysves.
Į Darbėnuose organizuojamus praktinius miško priežiūros mokymus vaikai sugūžėjo iš visos Lietuvos. Čia jie buvo supažindinti su sodmenų išauginimu bei turėjo galimybę prisidėti prie gamtos puoselėjimo darbų. „Mokiniai porą valandų ravės eglučių sodinukų lysves, tad prieš pradedant Kretingos pranciškonų vienuolyno brolis Bernardas palaimino miško bičiulius ir pasakė, jog ravėjimas yra angelų darbas ir palinkėjo gėrio bei ramybės,“ – pasakojo JMBS koordinatorė Lina Marmaitė.
JMBS stovyklos „Mano žalioji vasara“ dalyvių ekskursija Kretingos miškų urėdijoje buvo skirta pažinti miško vystymosi principus, ugdyti ekologinę kultūrą bei pilietiškumą skatinant miško priežiūros, atkūrimo darbus. Darbėnų medelyno meistras Ramūnas Kaubrys atvykusiems gamtos mylėtojams padėjo pasiskirstyti darbus, aprodė sodmenų auginimo bei saugojimo vietas. R. Kaubrys pasakojo, jog šiuo metu medelynui trūksta papildomų pajėgų, todėl jaunųjų miško bičiulių apsilankymas urėdijoje yra naudingas abipusiai – vaikai turi galimybę praktiškai panaudoti bei įgyti žinių, o medelyno darbuotojai sulaukia ateityje juos pakeisiančių žmonių.
img   Plačiau
Paaiškėjo respublikinio konkurso „Tiriamieji darbai miške“ nugalėtojai 2014.06.12
Jaunieji miško bičiuliai, siejantys savo ateitį su miškininko, gamtininko darbu, turi puikią progą įgyti praktinių žinių ir įgūdžių kasmet skelbiamuose tiriamųjų darbų konkursuose. Štai ir šįmet, jaunieji miško bičiuliai, užsiregistravę dalyvauti konkurse „Tiriamieji darbai miške“ turėjo atlikti miško tiriamuosius darbus, kurie apimtų 2-3 mėnesių stebėjimus bei tyrimus gamtoje. Nacionaliniam etapui buvo atsiųsta 12 darbų. Per pirminę darbų apžiūrą buvo nuspręsta visus konkurso dalyvius sukvieti ir suteikti progą pristatyti savo stebėjimus ir tyrimus.
Jaunųjų miško bičiulių konkurso „Tiriamieji darbai miške“ finalinis etapas įvyko birželio 3 d. Aleksandro Stulginskio universitete. Pristatomus darbus vertino komisija, kurią sudarė Petras Kanapienis (JMBS Rėmimo tarybos pirmininkas, Generalinės miškų urėdijos urėdo pavaduotojas), Edmundas Bartkevičius (Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas, ASU Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas), Janina Šepetienė (ASU Miškų ir ekologijos fakulteto Miškininkystės katedros docentė), Gerda Šilingienė, (Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto lektorė), Jolita Abraitienė, (Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto lektorė), Romualdas Barauskas (UAB leidyklos „Lututė“ direktorius) ir Lina Marmaitė (JMBS veiklos koordinatorė).
img   Plačiau
"Voveriukai" svečiuose pas girininką 2014.06.02
Š.m. gegužės 29 dieną, pas Šernų girininkijos girininką Arūną Samošką į svečius buvo atvažiavę Dovilų vaikų darželio „Voveriukų“ grupės darželinukai. Į girininką viso sugūžėjo 17 vaikučių su tėveliais, visi norėjo susipažinti su girininko profesija ir darbu. Miškininkas Arūnas visiems papasakojo apie mišką, pakalbėjo apie žvėrelius. Svečiai šoko, žaidimus žaidė, pasakas sekė, o pasilinksminę kepė dešreles ir bulves.
img   Plačiau
"Žalioji pamoka" mokiniams 2014.05.28

Š.m. gegužės 26 d. Kretingos miškų urėdijoje lankėsi Kretingos mokyklos - darželio "Žibutė" antros klasės mokiniai. Jaunieji miškininkų bičiuliai susipažino su medžiais, krūmais ir miškininkų darbais. Ekskursiją mokiams vedė informatikos specialistė Gražina Banienė.

img   Plačiau
Vyks JMBS organizuojamo „Jaunimas Europos miškuose“ respublikinio etapo konkursas 2014.05.20

Š. m. gegužės 22 dieną 10 val. Aleksandro Stulginskio universiteto III rūmuose, 604 auditorijoje vyks Jaunųjų miško bičiulių sambūrio organizuojamo „Jaunimas Europos miškuose“ respublikinio etapo konkursas.

Tarptautinis konkursas „Jaunimas Europos miškuose“ yra didžiausias Europoje konkursas apie miškus, skirtas jaunimui. Jo globėjas yra Europos Komisijos aplinkos komisaras Janez Potočnik. Konkurso tikslas – skatinti jaunimą pažinti Europos miškus bei populiarinti miškininkystę. Konkursas vyksta dviem etapais – pirmas organizuojamas kiekvienoje valstybėje atskirai, būna atrenkama viena jaunimo grupė, kuri atstovauja savo šaliai tarptautiniame konkurse. Komandą sudaro trys jaunuoliai nuo 13 iki 20 metų. Konkurso metu sprendžiamas testas, kur tikrinamos žinios apie Europos miškus, dalyviai taip pat kūrybiškai pristato savo valstybės miškus. Tarptautiniame etape konkursas vyksta anglų kalba“.

img   Plačiau
Gamtos pamokėlė jauniesiems gamtos bičiuliams 2012.10.17

Spalio 12 d. (penktadienį) Kretingos miškų urėdijos Šernų girininkijos girininkas Arūnas Samoška buvo pakviestas į Klaipėdos r. Dovilų vaikų lopšelį-darželį „Kregždutė“  pravesti gamtos pamokėlę mažiesiems miško bičiuliams.

Prieš girininkui pradedant gamtos pamokėlę visi susirinkusieji buvo pasveikinti vaikų lopšelio-darželio „Kregždutė“ direktorės Jadvygos Jackienės ir direktorės pavaduotojos Laimos Sungailienės. Labai gražiai prisistatė visos vaikų lopšelio-darželio „Kregždutė“ mažųjų auklėtinių grupės – dainavo daineles, sekė muzikinę pasaką.

Girininkas buvo maloniai nustebintas ir pasidžiaugė, kad labai gražūs mažųjų miško bičiulių grupių pavadinimai, nes prisistatė „Kiškučių“, „Ežiukų“, „Voveriukų“, „Pelėdžiukų“ ir „Boružiukų“ grupės.

img   Plačiau
Nuobodžiauti nebuvo kada 2012.07.25

Stovykla „Žalioji mūsų vasara“ rengiama jau ne pirmus metus. Šiemet LR aplinkos ministerijos užsakymu ją organizavo VšĮ „Lututės“ leidykla. Stovykloje dalyvavo 104 jaunieji miško bičiuliai, kurių jauniausiam buvo septyneri, o vyriausiam – aštuoniolika. Nors saulutė stovyklautojų nelepino, tačiau į poilsiavietę „Žilvitis“, įsikūrusią Klaipėdos rajone, Karklėje, atvykusiems vaikams nuobodžiauti nebuvo kada.

„Į stovyklą susirinko labai smalsūs, reiklūs vaikai, po mokslo metų ištroškę ne tik vasariškų pramogų gamtoje, bet ir norintys sužinoti kuo daugiau apie mūsų miškus ir jų gyventojus. Tad kiekvieną dieną turėjome ką veikti. Susipažinome su Pajūrio ir Nemuno deltos regioniniais parkais, aplankėme kaimynystėje įsikūrusią Kretingos miškų urėdiją. Susipažinome su gausia V. Into akmenų muziejaus ekspozicija. Viešėjome ir Ventės rage, kur Vytautas Jusys pasakojo apie mūsų sparnuočius ir jų žiedavimą“, – sakė stovyklos vadovė, Jaunųjų miško bičiulių sambūrio (JMBS) koordinatorė Lina Marmaitė-Snitkienė.

img   Plačiau
Mokinių talka Mikoliškių girininkijos miškuose 2012.04.24

Balandžio 20 d. (penktadienį) Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos dešimtokai ir jų auklėtojos Regina Norvaišienė, Laima Jančiauskienė ir Edita Mėžetienė vyko į Kretingos miškų urėdijos Mikoliškių girininkiją sodinti mišką, rinkti šiukšles.

Nors ir lijo lietus - miškininkų talkininkų nuotaika buvo puiki.

Talkininkams Mikoliškių girininkijos girininkas Romas Mažonas papasakojo apie medelių sodinimą, darbus po medelių pasodinimo, taip pat papasakojo apie miškininkų darbus, miško kirtimus.

Daujotiečiai pasirašė sutartį su urėdija 2012.03.30

Vakar Marijono Daujoto vidurinė mokykla pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kretingos miškų urėdija. Šia sutartimi mokykla įamžino ne vienerius metus trunkančią draugystę su urėdija bei patvirtino ateities planus.

„Šiandien – istorinė diena, nes pagaliau dokumentais įtvirtinsime tai, kas jau nuveikta ir ketinama nuveikti. Mokykla gali didžiuotis miškininko Marijono Daujoto vardu, kuris įpareigoja tęsti šio garbaus žmogaus pradėtus darbus. Tikimės, kad kartu su urėdija sodinsime medžius, rengsime švarinimosi akcijas, vykdysime bendrus projektus, susijusius su gamta. Sutartyje numatyta, kad ateityje derėsimės dėl urėdijos stipendijos geriausiai besimokantiems, aktyviausiems mokiniams“, - sumanymais dalijosi sutartį su urėdu Antanu Baranausku pasirašęs mokyklos direktorius Julius Gindulis.

img   Plačiau
Kretingos miškininkai pasirašė bendradarbiavimo sutartį 2012.03.30

 Kovo 29 d. (ketvirtadienį) VĮ Kretingos miškų urėdija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kretingos Marijono Daujoto vidurine mokykla. Minėtą sutartį pasirašė įstaigų vadovai - Kretingos miškų urėdas Antanas Baranauskas ir minėtos minėtos mokyklos direktorius Julius Gindulis.

Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį urėdija ir mokykla susitarė dėl bendradarbiavimo krypčių, būdų ir veiksmų garsinant žymaus Lietuvos miškininko Marijono Daujoto vardą, globojant ir puoselėjant gamtą.

Pasirašytoje sutartyje yra numatytos tokios bendradarbiavimo sritys, principai ir įsipareigojimai: 

 

img   Plačiau
Gausus jaunųjų miško bičiulių būrys darbavosi Šernų girininkijos miškuoseGausus jaunųjų miško bičiulių būrys darbavosi Šernų girininkijos miškuose 2012.03.24
Jaunieji miško bičiuliai kabino inkilus Šernų girininkijojeJaunieji miško bičiuliai kabino inkilus Šernų girininkijoje 2012.03.18
Miškininkų ir vaikų rūpestis žiemą miško gyventojaisMiškininkų ir vaikų rūpestis žiemą miško gyventojais 2012.02.10
Padėkime paukšteliams ir žvėreliams peržiemotiPadėkime paukšteliams ir žvėreliams peržiemoti 2012.02.09
Einame Marijono Daujoto pramintais takaisEiname Marijono Daujoto pramintais takais 2011.07.18
Vėžaičių girininkijoje - nauji inkilaiVėžaičių girininkijoje - nauji inkilai 2012.02.09
Žvėrims surengė puotąŽvėrims surengė puotą 2012.02.09
Atsodinti mišką padėjo vaikaiAtsodinti mišką padėjo vaikai 2012.04.30
 Tarptautinis YPEF („Jaunimas Europos miškuose“) konkursas Tarptautinis YPEF („Jaunimas Europos miškuose“) konkursas 2014.05.26

 

 
   
 
tarp   tarp
Naujienų prenumerata
tarp  
tarp  
 
© VĮ Kretingos miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design