LtIEn
kretingos-misku-uredija

       

Svetainės medis  Klauskite Pagalba neįgaliems VĮ Kretingos miškų urėdija
 
 

 

Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas

 

 

 

 

 

    

 

Rekreacija
  2013.01.29

Urėdijos teritorijoje yra Pajūrio ir Salantų regioniniai parkai, Palcio gamtinis rezervatas unikaliai pajūrio augalijai išsaugoti, Margininkų ir Laumių botaniniai zoologiniai, Grūšlaukės, Kliošių ir Apuolės kraštovaizdžio, Gėsalų geomorfologinis, Kartenalės entomologinis draustiniai.

Be išvardintų parkų, rezervatų ir draustinių daugelį urėdijos miškų žmonės pasirenka poilsiavimui. Intensyviausiai lankomi pajūrio miškai Klaipėdos, Palangos, Šventosios, Šernų girininkijose. Jiems poilsiautojų gausa nenusileidžia ir besiglaudžiantys prie vaizdingos Minijos upės – Kartenos, Mikoliškių girininkijų miškai. Juose rengiamos poilsiavietės, pažintiniai takai, dviračių takai ir kitos poilsiui skirtos vietos.

Klaipėdos girininkijoje, pajūryje, prie vaizdžiai "Olando kepure" pavadinto kalno, įrengta apžvalgos aikštelė su laiptais iki paplūdimio, dviračių takas nuo Girulių iki Kalotės ežero.

Gausiai turistų ir poilsiautojų lankoma poilsiavietė Kunigiškėse. Ruošiamas dviračių takas iš Palangos  per Monciškes iki jūros į esamą dviračių taką Palanga-Šventoji.

Daugiausiai poilsiaviečių ir labiausiai turistų lankomos yra Šventosios girininkijoje. Tai  poilsiavietė "Laumių vingis", "Miškas visiems", serpantininis takas neįgaliesiems ir kt. Jose įrengtos aikštelės transportui, turistiniams autobusams statyti.          

Su Skuodo savivaldybe Lenkimų girininkijos miške įrengta poilsiavietė su vandens telkiniu, pavėsinėmis, miško baldais, automobilių stovėjimo aikštele.

2012 metais atnaujinti ir įrengti 49 rekreaciniai objektai, iš kurių 2 - pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia:

  • pažintiniai takai - 4;
  • mokomieji takai - 2;
  • rekreaciniai takai - 2;
  • specializuoti takai - 2;
  • apžvalgos aikštelės (regyklos)- 3;
  • atokvėpio vietos - 28;
  • poilsiavietės - 5;
  • stovyklavietės - 2;
  • kiti objektai - 1.

Gražiausiuose miškų kampeliuose įrengiant poilsiui skirtas aikšteles, stengiamasi pagerinti kraštovaizdį  „mini“ tvenkiniais, kurie ne tik pagerina kraštovaizdį, iš jų geria vandenį miško žvėrys.

Girininkijų darbuotojai įdeda daug laiko ir energijos, puoselėdami gražius gamtos kampelius. Jie nori, kad grožis ne tik mus suptų, bet gražu būtų ir mūsų dvasioje. Todėl būna tikrai liūdna, kai įdėjęs daug darbo, poilsiavietėje randi suniokotą inventorių ar prišiukšlintą aplinką...

 

 
   
 
tarp
Rekvizitai

VĮ Kretingos miškų urėdija      

Savanorių g. 27 , LT-97111 Kretinga

tel./faks. (8 445) 51 173 
el. paštas info@kretmu.lt

Duomenys apie VĮ Kretingos miškų urėdiją
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 164298560

PVM kodas 642985610
Reg. Nr. VĮ 98-106, Kretingos savivaldybėje

A.S. LT657044060000733509
AB SEB bankas, banko kodas 70440
SWIFT CBVILT2X

tarp
Naujienų prenumerata
tarp  
tarp  
 
© VĮ Kretingos miškų urėdija | Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos web design